Regulamin

Regulamin składa się z następujących części:

 

§ 1 Dane firmy 

§ 2 Postanowienia ogólne

§ 3 Opis usługi

§ 4 Rola Certiget w procesie zawierania umów certyfikacyjnych w zakresie (bezpłatnego) zapytania ofertowego 

§ 5 Przekazanie informacji niezbędnych do przygotowania oferty 

§ 6  Profile jednostek certyfikujących

§ 7 Opinie w profilach jednostek certyfikujących

§ 8 Współpraca z Certiget – partnerzy współpracujący (jednostki certyfikujące) 

§ 9 Warunki techniczne świadczenia usług

§ 10 Korzystanie z Serwisu

§ 11 Odpowiedzialność

§ 12 Postępowanie reklamacyjne

§ 13 Newsletter

§ 14 Ochrona danych osobowych

§ 15 Prawa i obowiązki stron

§ 16 Postanowienia końcowe

§1 Dane firmy

www.certiget.pl www.certiget.eu  jest serwisem internetowym, którego operatorem jest Firma Certiget sp. z o.o.  ul. Sarmacka 20a/14 02-972 Warszawa NIP 9512578741 KRS 0001060298.

§2 Postanowienia ogólne 

  1. Właścicielem i administratorem serwisu www.certiget.pl www.certiget.eu , zwanego dalej „Serwisem”, jest Certiget sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie ul. Sarmacka 20a/14, 02-972.
  2. Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 9512578741, REGON: 526478579.
  3. Serwis jest przeznaczony dla osób poszukujących informacji z zakresu wdrożeń i certyfikacji systemów zarządzania, w szczególności pozyskaniem ofert od firm wdrożeniowych, szkoleniowych, certyfikacyjnych. 
  4. Użytkownik Serwisu ma możliwość skorzystania z bazy jednostek certyfikujących tworzonej i aktualizowanej przez Certiget, opartej na rynku certyfikacji oraz współpracy z partnerami certyfikacyjnymi. 
  5. Niezależnie od świadczenia Usług, Serwis prezentuje treści informacyjne dotyczące wdrożeń i certyfikacji, które dostępne są bezpłatnie.
  6. Korzystanie z Usług wymaga akceptacji Regulaminu. Użytkownik, rozpoczynając korzystanie z Serwisu, zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień. W przypadku naruszenia Regulaminu, Certiget może odmówić świadczenia Usług.
  7. Regulamin dostępny jest na stronie www.certiget.pl  www.certiget.eu w formie umożliwiającej zapisanie i odtworzenie w dowolnym czasie.
  8. Językiem stosowanym w relacjach z Użytkownikami jest język polski lub angielski. 

§3 Opis usługi

  1. Umowa i jej Warunki: Przedmiotem umowy („Umowa”) zawieranej między Certiget a Użytkownikiem jest świadczenie Usług. Umowa zawierana jest poprzez akceptację Regulaminu i obowiązuje na czas nieoznaczony. Można odstąpić od Umowy lub zrezygnować z Usługi w dowolnym momencie.
  2. Zakres świadczonych usług: Usługa polega na zbieraniu informacji od użytkowników zainteresowanych otrzymaniem ofert lub zestawienia porównawczego ofert z obszaru certyfikacji systemów zarządzania, wdrożenia systemu zarządzania lub szkoleń dostępnych na rynku. Informacje te są przekazywane odpowiedniej jednostce certyfikującej, firmie doradczej lub szkoleniowej. Serwis może świadczyć również inne usługi, jak opisano w Regulaminie.
  3. Rodzaje i zakres usług:
  • Baza (wyszukiwarka) jednostek certyfikujących Certiget udostępnia bazę (wyszukiwarkę) jednostek certyfikujących.
  • Publikowanie opinii o jednostkach certyfikujących : Możliwość publikacji opinii o jednostkach certyfikujących zgodnie z wytycznymi.
  • Zapytania ofertowe i zestawienia porównawcze ofert: Kierowanie zapytań ofertowych do Certiget w celu uzyskania ofert lub zestawień porównawczych ofert.
  • Dostęp do poradnika na temat wdrożenia i certyfikacji systemów zarządzania: Udostępnienie Poradnika z zakresu wdrożeń i certyfikacji systemów zarządzania.
  • Współpraca z firmami doradczymi i szkoleniowymi: Dostęp do sprawdzonych doradców w odpowiednich dziedzinach.
  • Dodatkowe wsparcie i usługi: Oferowanie usług dodatkowych, takich jak płatne spotkania, outsourcing w pozyskiwaniu ofert, kampanie reklamowe itd.

Baza (wyszukiwarka) jednostek certyfikujących

  1. Tworzenie ogólnej bazy: Ogólna rejestrowa baza jednostek certyfikujących jest systematycznie aktualizowana przez Certiget. Informacje o jednostkach są zbierane z ich stron internetowych lub danych rejestrowych. 
  2. Uzupełnianie profilu przez jednostki: Firmy z wykupionym pakietem współpracy mogą personalizować swój profil, dodając szczegółowe informacje o oferowanych usługach i specjalizacjach, akredytacjach w innej sytuacji pozostają jako wpis stworzony przez Certiget. 

Publikowanie opinii o jednostkach certyfikujących 

  1. Możliwość publikowania opinii: Użytkownicy mogą publikować opinie o jednostkach certyfikujących, co stanowi cenny wkład w ocenę jakości usług. Opinie muszą być zgodne z zasadami regulaminu i wytycznymi dotyczącymi ich dodawania
  2. Weryfikacja treści opinii: Wszystkie opinie są weryfikowane pod kątem zgodności ze standardami Serwisu. Certiget prowadzi wyrywkową kontrolę przesyłanych wpisów (bez względy na poziom oceny) polegającą na nawiązaniu kontaktu z autorem wpisu w celu dokładnej weryfikacji opinii przed jej publikacją. 
  3. Usuwanie nieodpowiednich opinii: Opinie zawierające nieodpowiednie treści mogą być usuwane przez Certiget.
  4. Prywatność i kontakt: Adres e-mail podawany przy publikacji opinii nie jest ujawniany, służy do kontaktu przez Certiget w przypadku wątpliwości co do treści opinii.
  5. Zgłaszanie nadużyć opinii: Użytkownicy mogą zgłaszać przypadki nadużyć w opiniach.

Zapytania ofertowe i zestawienia porównawcze ofert

  1. Analiza potrzeb Użytkownika: Certiget przeprowadza analizę potrzeb użytkownika w oparciu o zapytania ofertowe i kontakt indywidulany np.: telefoniczny, video rozmowę lub spotkanie tradycyjne. Podczas kontaktu ustala niezbędne informacje do przygotowania oferty. Certiget odpowiada wyłączenie na wiadomości skierowane z  domeny firmowej, której dotyczy zapytanie. Na wiadomości z komercyjnych skrzynek mailowych taki jak np.: @gmail.com, @wp.pl @interia.pl  Certiget nie udziela odpowiedzi i nie przetwarza takiego zapytania. 
  2. Skierowanie zapytań ofertowych: Zapytania ofertowe wraz z niezbędnymi informacjami do przygotowania oferty są kierowane do jednostek certyfikujących lub firm doradczych, szkoleniowych w zależności od rodzaju zapytania. 
  3. Zestawienia porównawcze: W przygotowanym przez Certiget zestawieniu porównawczym znajdują się oferty, które zostały zebrane i zaklasyfikowane do porównania. Ilości aktualnie dostępnych ofert uczestniczących w porównaniu zależy od modelu wykonania usługi i obowiązującej oferty skierowanej do Użytkowników. 
  4. Przekazywanie dodatkowych ofert: Oferty nieuwzględnione w zestawieniu porównawczym a które zostały pozyskane są przekazywane użytkownikowi poza zestawieniem.

Dostęp do poradnika na temat wdrożenia i certyfikacji systemów zarządzania

  1. Oferowanie wiedzy specjalistycznej: Certiget oferuje użytkownikom dostęp do bogatej wiedzy specjalistycznej z zakresu wdrażania i certyfikacji systemów zarządzania, dostarczanej poprzez poradnik dostępny na stronie serwisu.
  2. Zawartość poradnika: Poradnik zawiera kompleksowe informacje o różnych aspektach procesu certyfikacji, od przygotowania, przez wybór jednostki certyfikującej, po utrzymanie i doskonalenie systemów zarządzania.
  3. Ułatwienie procesu wdrożenia: Poradnik jest zaprojektowany, aby ułatwić użytkownikom wdrażanie systemów zarządzania, oferując praktyczne porady i wskazówki.
  4. Artykuły sponsorowane: W poradniku znajdują się także artykuły sponsorowane, tworzone przez jednostki certyfikujące i firmy doradcze/szkoleniowe, dostarczające wartościowych informacji z branży.

Współpraca z firmami doradczymi i szkoleniowymi 

  1. Rekomendowane firmy doradcze: Certiget współpracuje z wyselekcjonowanymi firmami doradczymi, charakteryzującymi się wysokim poziomem kompetencji i profesjonalizmu.
  2. Zapytania o wsparcie wdrożeniowe: W przypadku potrzeby wsparcia w zakresie wdrożenia systemu, Certiget proponuje spotkanie online lub telefoniczne z wybranym doradcą. Dobór doradcy jest dostosowany do potrzeb użytkownika, biorąc pod uwagę lokalizację, branżową specjalizację, doświadczenie i zakres działalności.
  3. Zalecenia i wybór firmy doradczej: Certiget, na podstawie analizy potrzeb i oczekiwań użytkownika, może rekomendować konkretne firmy doradcze, które najlepiej odpowiadają wymaganiom procesu certyfikacji.
  4. Transparentność i odpowiedzialność: Rekomendacje dotyczące firm doradczych są udzielane transparentnie, z uwzględnieniem najlepszego interesu użytkownika. Ostateczna decyzja co do wyboru partnera wdrożeniowego pozostaje w gestii użytkownika.
  5. Brak zawierania umów doradczych i szkoleniowych: Certiget nie uczestniczy w zawieraniu ani realizacji umów doradczych i szkoleniowych między użytkownikami a firmami doradczymi i szkoleniowymi. 

Dodatkowe wsparcie

Certiget oferuje różnorodne usługi odpłatne, skierowane do firm i organizacji poszukujących specjalistycznego wsparcia w procesie certyfikacji oraz promocji swoich osiągnięć.

  1. Spotkania ze specjalistą certyfikacyjnym: Oferowane są planowane, odpłatne sesje konsultacyjne ze specjalistą certyfikacyjnym, obejmujące indywidualne doradztwo związane z procesem certyfikacji.
  2. Outsourcing w pozyskiwaniu ofert certyfikacyjnych: Usługa outsourcingu obejmuje kompleksowe wsparcie w procesie pozyskiwania ofert certyfikacyjnych – od przygotowania oficjalnego zapytania ofertowego, selekcji jednostek, przez negocjacje, aż po finalizację umowy.
  3. Kampanie reklamowe podkreślające sukces zdobycia certyfikatu: Pomoc w tworzeniu i realizacji kampanii reklamowych, dostosowanych do potrzeb i celów marketingowych użytkownika, mających na celu promocję osiągnięć certyfikacyjnych.
  4. Warunki i dostępność usług: Szczegółowe informacje o warunkach, zakresie i cenach usług są dostępne na zapytanie. Usługi są dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkowników.

§4 Rola Certiget w procesie zawierania umów certyfikacyjnych w zakresie (bezpłatnego) zapytania ofertowego

  1. Brak zawierania umów certyfikacyjnych: Certiget nie uczestniczy w zawieraniu ani realizacji umów certyfikacyjnych między użytkownikami a jednostkami certyfikującymi.
  2. Ograniczenie roli do dostarczania informacji: Rola Certiget ogranicza się do dostarczania informacji i przygotowywania zestawień porównawczych na podstawie zapytań ofertowych. W zakresie usługi bezpłatnej, Certiget nie podejmuje działań wspomagających zawarcie umowy z wybraną jednostką certyfikującą.
  3. Samodzielne decyzje użytkowników: Decyzja o wyborze jednostki certyfikującej i zawarciu umowy certyfikacyjnej pozostaje w gestii użytkowników serwisu, którzy dokonują wyboru na podstawie posiadanych informacji i zestawień dostarczonych przez Certiget.
  4. Nieangażowanie się w proces negocjacyjny: W ramach usługi bezpłatnej, Certiget nie bierze udziału w negocjacjach, ustalaniu warunków umowy ani innych działaniach związanych z procesem zawierania umowy certyfikacyjnej.

§5  Przekazanie informacji niezbędnych do przygotowania oferty 

  1. Przekazanie danych: W ramach usługi, Certiget przekazuje firmą (jednostką certyfikującym, firmą doradczym, szkoleniowym)  dane zawarte w formularzu oraz szczegóły konieczne do przygotowania oferty. Użytkownik, który nie zgadza się na przekazanie danych, powinien zrezygnować z usługi.
  2. Odpowiedzialność za dane po przekazaniu: Po przekazaniu danych, jednostka certyfikująca, firma doradcza, szkoleniowa staje się administratorem danych w tym danych osobowych. Certiget nie odpowiada za dalsze przetwarzanie tych danych, chyba że samodzielnie je przetwarza w ramach swojej działalności. 

§6 Profile jednostek certyfikujących

  1. Tworzenie bazy: Ogólna baza rejestrowa jednostek certyfikujących, tworzona i regularnie aktualizowana przez Certiget, zawiera podstawowe informacje publiczne o firmach. 
  2. Uzupełnianie profilu przez jednostki certyfikujące: Firmy z wykupionym pakietem mogą wzbogacić swój profil o dodatkowe informacje, co zwiększa dopasowanie profilu do potrzeb użytkowników.
  3. Odpowiedzialność za treści profilu: Firmy są odpowiedzialne za treści zamieszczone w swoim profilu. Certiget nie odpowiada za ich dokładność, rzetelność ani zgodność z prawem.
  4. Opinie w profilach jednostek certyfikujących: Serwis umożliwia zbieranie opinii o jednostkach certyfikujących, niezależnie od posiadania lub nie posiadania wykupionego pakietu. Każdy profil jest otwarty na opinie użytkowników i podlega takim samym zasadą weryfikacji wpisów. 

§7  Opinie w profilach jednostek certyfikujących

  1. Zawartość opinii: Opinie publikowane w serwisie powinny być prawdziwe i nie wprowadzać innych użytkowników w błąd.
  2. Odpowiedzialność użytkownika publikującego opinię: Publikując opinię, użytkownik potwierdza, że zapoznał się z regulaminem i zobowiązuje się do jego przestrzegania, przyjmując odpowiedzialność za treści publikacji.
  3. Niedopuszczalne treści w opiniach: Zabronione są treści niezgodne z prawem, nawołujące do nienawiści, propagujące przemoc, dyskryminacyjne, rasistowskie, obrażające,  zniesławiające, obsceniczne, pornograficzne, oszczercze, nieprawdziwe, wprowadzające w błąd, technicznie szkodliwe, reklamowe lub zawierające linki zewnętrzne.
  4. Język opinii: Opinie mogą być sporządzane wyłącznie w języku danego trybu językowego strony.
  5. Weryfikacja opinii: Wszystkie opinie są weryfikowane przed publikacją pod kątem zgodności z regulaminem. Certiget prowadzi wyrywkową kontrolę przesyłanych wpisów (bez względy na poziom oceny) polegającą na nawiązaniu kontaktu z autorem wpisu w celu dokładnej weryfikacji opinii przed jej publikacją. Opinie negatywne zawsze podlegają weryfikacji. 
  6. Odmowa publikacji niezgodnych opinii: Opinie niezgodne z regulaminem nie będą publikowane przez Certiget.
  7. Prawo do niepublikowania niektórych opinii: Certiget zastrzega sobie prawo do niepublikowania opinii nieczytelnych, zawierających dane osobowe lub zdublowanych.
  8. Proces publikacji opinii: Opinie zostaną opublikowane po weryfikacji. Adres e-mail użytkownika publikującego opinię nie jest ujawniany, ale jego podanie umożliwia kontakt w przypadku wątpliwości co do treści opinii.
  9. Prawo do odpowiedzi: jednostka certyfikacyjna ma możliwość odpowiedzi na opinie, w tym celu wymagane jest wykupienie pakietu współpracy. 

§8 Współpraca z Certiget – partner współpracujący

  1. Definicja partnerów współpracujących: Partnerami współpracującymi w ramach Serwisu Certiget są jednostki certyfikujące, które nawiązały formalną współpracę z Certiget w celu promowania swoich usług certyfikacyjnych.
  2. Zasady współpracy: 
  • Współpraca opiera się na osobnych umowach współpracy zawieranych między Certiget a jednostkami certyfikującymi.
  • Umowy określają warunki, zakres współpracy, prawa i obowiązki obu stron, w tym zasady promocji i prezentacji oferty.
  • Standardy profesjonalizmu i etyki: Obie strony zobowiązane są do przestrzegania najwyższych standardów profesjonalizmu i etyki zawodowej.

       3. Korzyści dla partnerów współpracujących: Partnerzy zyskują dostęp do szerszej bazy użytkowników i zwiększoną widoczność w Serwisie Certiget.

       4. Generowanie leadów dla partnerów współpracujących: Certiget aktywnie generuje leady dla swoich partnerów.  Certiget nie zachęca aktualnych klientów partnerów do weryfikacji rynku poprzez skorzystanie z serwisu Certiget, ale taki lead może powstać naturalnie. 

       5. Zobowiązania partnerów współpracujących: Partnerzy zobowiązani są do świadczenia usług na wysokim poziomie, zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami prawa oraz przestrzegania zasad etyki zawodowej.

       6. Monitoring i ocena jakości współpracy: Certiget monitoruje jakość współpracy z partnerami, w tym świadczone usługi i zgodność z wymaganiami.

§9 Warunki techniczne świadczenia usług

  1. Wymagania sprzętowe i oprogramowania: Korzystanie z Serwisu Certiget wymaga urządzenia końcowego (np. komputer, tablet, smartfon) z dostępem do Internetu i przeglądarki internetowej wspierającej HTML.
  2. Zabezpieczenie połączenia internetowego: Użytkownicy powinni zadbać o bezpieczeństwo swojego połączenia internetowego. Zalecane jest korzystanie z bezpiecznych połączeń, np. VPN, szczególnie przy dostępie do Serwisu w publicznych sieciach Wi-Fi.
  3. Ochrona przed zagrożeniami cyfrowymi: Ze względu na ryzyko pozyskania i modyfikacji danych przez nieuprawnione osoby, zalecane jest stosowanie aktualnego oprogramowania antywirusowego i chroniącego tożsamość użytkowników.
  4. Aktualizacja oprogramowania: Regularna aktualizacja oprogramowania, w tym systemów operacyjnych i przeglądarek, jest zalecana dla zapewnienia bezpieczeństwa i kompatybilności z Serwisem.
  5. Odpowiedzialność za zabezpieczenia: Certiget nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z niewłaściwego zabezpieczenia urządzeń i połączeń internetowych użytkowników.
  6. Informacje o aktualizacjach serwisu: Certiget zastrzega sobie prawo do aktualizacji i modyfikacji Serwisu. Istotne zmiany wpływające na wymagania techniczne będą komunikowane użytkownikom poprzez serwis lub drogą mailową.

§10 Korzystanie z Serwisu

  1. Akceptacja regulaminu: Korzystanie z Serwisu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu. Użytkownicy zobowiązani są do zapoznania się z jego treścią i przestrzegania zawartych w nim zasad.
  2. Prawdziwość podawanych danych: Dane podawane przez użytkownika w procesie pozyskiwania ofert muszą być prawdziwe i aktualne. Nieprawdziwe dane mogą skutkować nieadekwatną wyceną  co może się wiązać z dodatkowymi opłatami ze strony jednostki certyfikującej, np. związane z wydłużeniem audytu.
  3. Odmowa realizacji usługi:  Odmowa realizacji usługi: Certiget ma prawo odmówić realizacji usługi zebrania i porównania ofert, jeśli uzna dane zapytanie za np.: próbę wyłudzenia informacji w zakresie badania rynku certyfikacji. Certiget może odmówić realizacji usługi w następujących przypadkach: firma z zapytania nie odpowiada na kontakt telefoniczny, wiadomość została wysłana z domeny mailowej nie należącej do firmy, udzielone informacje są lakoniczne i niewystarczające do przygotowania oferty lub firma odmawia podania niezbędnych informacji, firma nie istnieje lub jest nieaktywna w rejestrze przedsiębiorców. W takich sytuacjach Certiget nie przetwarza zapytania lub zaprzestaje realizacji usługi.
  4. Odpowiedzialność użytkownika za dane: Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za skutki podawania nieprawidłowych lub nieaktualnych danych.
  5. Zobowiązania użytkownika:
  • Korzystanie z Serwisu nie powinno powodować niedogodności dla innych użytkowników.
  • Zabronione jest publikowanie treści naruszających prawa osób trzecich, propagujących nienawiść, pornografię, przemoc lub inne treści niezgodne z prawem.
  • Niedozwolone jest używanie fałszywych danych lub danych innych osób.
  • Niewykorzystywanie Serwisu do działań zagrażających jego bezpieczeństwu lub funkcjonowaniu.

§11 Odpowiedzialność

  1. Koszty dostępu do Internetu: Użytkownik ponosi wszelkie koszty związane z dostępem do Internetu, niezbędne do korzystania z Serwisu.
  2. Odpowiedzialność za treści partnerów współpracujących: Certiget nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez partnerów współpracujących, w tym opisy firm, zakresy usług, czy inne informacje publikowane w Serwisie.
  3. Odpowiedzialność za niewłaściwe korzystanie z Serwisu: Certiget nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z korzystania z Serwisu przez użytkowników w sposób niezgodny z prawem lub Regulaminem.
  4. Odpowiedzialność za treści na stronach trzecich: Certiget nie odpowiada za treści zamieszczone na stronach internetowych w innych domenach, do których linki mogą być zawarte w Serwisie, a które nie są pod kontrolą Certiget.
  5. Odpowiedzialność za działania użytkownika: Certiget nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane działaniami lub zaniechaniami użytkowników.
  6. Wykorzystanie danych osób trzecich: Certiget nie ponosi odpowiedzialności za nieuprawnione wykorzystanie przez użytkownika danych osobowych osób trzecich.
  7. Odpowiedzialność za urządzenia i oprogramowanie użytkownika: Certiget nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne wynikające z użytkowania urządzeń, systemów operacyjnych, przeglądarek internetowych lub innych oprogramowań przez użytkownika.
  8. Aktualizacje i dostępność Serwisu: Certiget dąży do zapewnienia ciągłości działania i dostępności Serwisu, jednak nie odpowiada za przerwy lub zakłócenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

§12 Postępowanie reklamacyjne

  1. Składanie reklamacji: Reklamacje dotyczące usług świadczonych przez Certiget na podstawie niniejszego Regulaminu można składać na adres siedziby firmy, na adres e-mail: [email protected] lub za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego w Serwisie.
  2. Rozpatrywanie reklamacji przez Certiget: Certiget jest podmiotem właściwym do rozpoznania reklamacji związanych z usługami świadczonymi bezpośrednio przez Serwis.
  3. Reklamacje dotyczące partnerów współpracujących: Reklamacje, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z umowy przez partnera współpracującego, należy kierować bezpośrednio do tego partnera, jako podmiotu odpowiedzialnego za wykonanie umowy.
  4. Termin rozpatrywania reklamacji: Certiget dołoży wszelkich starań, aby reklamacje rozpatrywać niezwłocznie. Odpowiedź na reklamację zostanie udzielona nie później niż w ciągu 14 dni od dnia otrzymania reklamacji.
  5. Komunikacja decyzji reklamacyjnej: Decyzja dotycząca reklamacji zostanie przekazana Użytkownikowi wraz z uzasadnieniem na adres e-mail podany przez Użytkownika.
  6. Możliwość rozwiązywania sporów pozasądowych: Zgłoszenie reklamacji nie ogranicza prawa Użytkownika do skorzystania z pozasądowych sposobów rozwiązywania sporów, w tym za pośrednictwem platformy internetowej ODR Unii Europejskiej, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

§13 Newsletter

  1. Newsletter jest usługą świadczoną przez Certiget.
  2. Usługa newsletter polega na wysyłaniu informacji, w tym informacji handlowych na podany przez Użytkownika adres e-mail.
  3. Korzystanie z usługi newsletter jest dobrowolne, bezterminowe oraz nieodpłatne.
  4. Na potrzeby świadczenia na rzecz Użytkownika usługi newsletter, Certiget pozyskuje od Użytkownika adres e-mail, jak również wymagane prawem zgody.
  5. Rezygnacja z usługi newsletter możliwa jest w każdym momencie poprzez kliknięcie w link zawarty w każdej wiadomości mailowej otrzymywanej w ramach newsletter (w stopce mailingu), lub poprzez wysłanie wiadomości na adres: [email protected] 

§14 Ochrona danych osobowych

  1. Zbieranie i przetwarzanie danych osobowych: Dane osobowe przekazane przez Użytkownika serwisowi Certiget w związku z korzystaniem z Serwisu są zbierane i przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO). Przetwarzanie danych osobowych odbywa się w celach związanych z realizacją usług oferowanych przez Serwis, w tym między innymi w celach umożliwienia korzystania z funkcji Serwisu, obsługi zapytań i reklamacji, a także w celach marketingowych, o ile Użytkownik wyraził na to zgodę.
  2. Polityka prywatności: Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych, ich ochrony, praw Użytkownika oraz sposobów ich wykorzystania określone są w Polityce Prywatności Certiget, która stanowi osobny dokument, dostępny publicznie na stronie Serwisu.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych: Użytkownik wyrażając zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach korzystania z Serwisu, potwierdza zapoznanie się z Polityką Prywatności oraz akceptację jej postanowień.
  4. Bezpieczeństwo danych osobowych: Certiget zobowiązuje się do stosowania odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo przetwarzanych danych osobowych i ochronę przed nieautoryzowanym dostępem, zmianą, ujawnieniem lub zniszczeniem.
  5. Prawa Użytkownika: Użytkownik ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, jak również do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie.
  6. Zmiany w Polityce Prywatności: Certiget zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w Polityce Prywatności. O wszelkich zmianach Użytkownicy zostaną poinformowani w sposób umożliwiający zapoznanie się z nowymi postanowieniami.

§ 15 Prawa i obowiązki stron

  1. Zobowiązania Certiget: Certiget zobowiązuje się do świadczenia usług zgodnie z Regulaminem oraz powszechnie obowiązującym prawem ze szczególnym podkreśleniem zgodności o zachowaniu tajemnic handlowych , zgodnie z art. 11, pkt. 4 ustawy z 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 1993 r. Nr 47, poz. 211, z póź. zm.)
  2. Ciągłość funkcjonowania Serwisu: Certiget dołoży starań, aby Serwis funkcjonował w sposób ciągły. Mogą wystąpić przerwy techniczne niezbędne dla aktualizacji, naprawy błędów lub konserwacji. W przypadku planowanych przerw, Użytkownicy zostaną powiadomieni.
  3. Korzystanie z Serwisu zgodnie z prawem: Użytkownik zobowiązany jest do korzystania z Serwisu w sposób zgodny z prawem, dobrymi obyczajami, poszanowaniem dóbr osobistych i praw własności intelektualnej.
  4. Zakaz publikacji treści bezprawnych: Publikowanie w Serwisie treści o charakterze bezprawnym jest niedopuszczalne.
  5. Ochrona praw własności intelektualnej: Wszystkie nazwy, loga, znaki towarowe i inne oznaczenia w Serwisie są chronione prawnie. Ich użycie bez upoważnienia jest zabronione.
  6. Ochrona praw autorskich materiałów w Serwisie: Użytkownik ma prawo do korzystania z materiałów dostępnych w Serwisie wyłącznie w ramach dozwolonego użytku osobistego. Jakiekolwiek inne wykorzystanie materiałów wymaga zgody Certiget.

§16 Postanowienia końcowe

  1. Zmiany Regulaminu: Regulamin może ulec zmianie w przypadku zmiany przepisów prawa, funkcjonalności Serwisu, oznaczenia Usługodawcy lub zasad korzystania z Serwisu. Zmiany są skuteczne na przyszłość i nie naruszają praw nabytych ani świadczeń wykonanych przed ich wprowadzeniem.
  2. Rozstrzyganie sporów: Spory wynikające z korzystania z Serwisu będą rozpatrywane przez właściwy sąd powszechny, chyba że strony dojdą do polubownego rozwiązania.
  3. Pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów: Szczegółowe informacje dotyczące pozasądowych sposobów rozwiązywania sporów dostępne są na stronach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz u rzeczników konsumentów.
  4. Dostępne ścieżki pozasądowe: Użytkownik ma prawo do korzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, w tym sądów konsumenckich i mediacyjnych.
  5. Bezpłatna pomoc: Użytkownik może uzyskać bezpłatną pomoc w rozstrzyganiu sporów od rzeczników konsumentów i organizacji społecznych.
  6. Platforma ODR: Dla polubownego rozwiązania sporów dostępna jest unijna platforma internetowa ODR.

 

Regulamin wydanie 4, dokument zatwierdzony 24/07/2024